20 Ağustos 2019 15:26:47
 
HAVA DURUMU
Click for Moscow, Russia Forecast
TOKYO
Click for Saint Petersburg, Russia Forecast
NAGOYA
Click for Istanbul, Turkey Forecast
OKINAWA
Click for Ankara, Turkey Forecast
KYOTO
Click for Antalya, Turkey Forecast
ISTANBUL
Click for Kazan, Rusya Federasyonu Forecast
ANKARA

Japonya denince: Erol Emed
 İnternette Japonya-Türkiye diye yazıp arama yapsanız, analitik, dişe dokunur yazılar için yolunuz ona çıkıyor... Son çeyrek asırda Japonya&rsquo
Devamını oku...
Dövme, Japon kaplıcalarında hala tabu
Japonya'da kaplıcalara, halka açık banyolara veya yüzme havuzlarına vücudunda görünür bir dövme olanlar giremiyor. Bu yasak, eski bir gelenek. Ama art
Devamını oku...
Bir kadın sevdim Tokyo'da...
SUAT TAŞPINAR yazdı: Bundan altı yıl önceydi.  Hesapta sabahın köründe, mezatı seyre dalmak için Tokyo’nun meşhur Tsukiji balık pazarına da
Devamını oku...
Japon eğitiminin 15 özelliği
Japonlar akıllı, çok okuyan, dikkatli, pratik insanlar. Bunu Japon kültürüne, geleneklerine ve hatta genetiğe bağlayabilirsiniz. Ancak gözardı et
Devamını oku...
BAŞARI ÖYKÜLERİ | Haber detay
VIDEO/ Aşık olduğu Türkiye'ye yerleşen "koto" sanatçısı Suetomi'den iki konser

Japonya’da eskiden bir kız çocuğu dünyaya geldiği zaman, anavatanı Çin olan “pavlonya” ağacı dikilir, kız gelinlik çağına geldiğinde de ağaç kesilir ve “koto” yapılarak çeyizine konurmuş... İşte bu güzel geleneğin simgesi olan geleneksel Japon müzik enstürmanı kotoya Türkiye’de yıllardır ses ve soluk katan çok değerli bir sanatçı, Atsuko Suetomi’nin iki yeni konserini sizlere duyurmak istiyoruz. 2005’te konser için geldiği Türkiye’ye aşık olan sanatçıyı ve kotosunu dinlemek için mükemmel iki fırsat var:

“Çağdaş Japon Koto Müziği Konseri” adıyla, Ankara’da yaşayan ünlü satançı Atsuko Suetomi 6 Mayıs’ta Mersin Uluslararası Müzik Festivali’nde, 22 Mayıs’ta da Ankara CerModern’de birer konser verecek.

Konser müzikseverlere “Japon Geleneksel ama çağdaş enstrüman olarak dünyaca seslenen Koto, ne kadar mistik güzel olduğunu kendiniz dinleyin” diye sunuluyor. 

Ankara konserinin bileti Mybilet.com’dan veya CerModern'de de alabilir. Linki şöyle:
 Yıllardır Türkiye’ye pek çok konser vererek, hayır faaliyetlerine katılarak kotosunu Türk müzikseverlerle tanıştıran, yaşadığı Türkiye’de güzel Türkçesiyle de artık “bizden biri” olan Bayan Suetomi’nin portresi şöyle:

"Koto Sanatçısı Atsuko Suetomi Japonya da doğdu. 

Musashino Üniversitesi ve Takasaki Güzel Sanatlar Üniversitesin’de Japon kültürü ve Japon müziği okudu. 
İkuta Klasik Koto çalmayı öğrendikten sonra modern Koto âleminde usta sayılan Tadao Sawai ve Kazue Sawai ‘ den eğitimler aldı. 

Japonya ve birçok ülkelerde konser veren sanatçı bazı Türk eserlerinde Koto ile çalmaktadır. Tusunami mağdurları için hayır konserleri veren sanatçı; Türkiye’de ve farklı Ülkerlerde yapılan festivallere sıkça davet alıp sahneye çıkmaktadır.

Sanatçının Life Music şirketi tarafından çıkartılan “Kuş gibi” ,adlı CD’si Japonya’da tedavi edici müzik olarak ün kazanmıştır.

1995-2006 Japonya’da her yıl solo konseri verip müzik okulunda özel müzik dersleri öğretmiştir.

Atsuko Suetomi; Ekim 2005’te bir aylı aylık turne için Türkiye gelmiş olup: ülkemizin kültürel ve doğal güzelliklerinden ve insanlarının sıcaklığı, misafirperverliği, nazik davranışlarından etkilenerek yerleşmeye karar vermiştir.

Şubat 2007-2009 yılarında İstanbul 2010-2012 İzmir ve Ağustos 2012 yılından sonra Ankara da yaşmaktadır."

28.4.2015Paylaş
İlgili Haberler
ANKET
Türkiye-Japonya ilişkileri sizce ne durumda?


Bir Japon'a yardım etti, hayatı değişti
JaponTürk.Com'da yayınları ilgi gören Dr. Turhan Doğan için bazı okurlarımız soruyor: "Kimdir Dr. Doğan?" Biz de hem kendisini okurlarımıza
Devamını oku...
Turist gözüyle Top10 Japonya
Japonya'daki en iyi 30 destinasyon, yabancı turistlerin oylarıyla sıralandı. TripAdvisor sitesinin yaptığı oylama sonucu sıralama şöyle:


Devamını oku...
Tokyo'da kaybettiğim iPhone...
ACEMİ ÇAYLAĞIN JAPONYA GÜNLÜĞÜ/ 20 küsur yılını Japonya’da geçirip artık “Japonlaşmış” arkadaşım anlatıp duruy
Devamını oku...
JAPONTÜRK.COM YAYINDA
JAPONTÜRK.COM'dan okurlarına: Tam 142 yıl önce, 1873’te Japonya İmparatoru Meiji tarafından Avrupa’ya yollanan ilk diplomatik heyetin
Devamını oku...
 
FOTOGRAF
©Copyright Japonturk.com 2015 - All Rights Reserved Kalemizi & 3C Bilişim